Došao je taj dan, 22. studeni: Rizling Raj(n)ski započinje u 18 sati, izlažu i Tomac & Bajda iz Jaske te Bedekovich iz Bedenice

Kuća dobrog vina Tomac & Bajda nastala je još 1982. godine, vjenčanjem Tome Tomca i Zvonimire Bajda. Od 1990. vina pune u butelje pod vlastitom etiketom Tomac & Bajda. Od mirnih vina imaju mješavinu sorata Vila Barica te Zeleni silvanac, Rajnski rizling i Sauvignon, a klasičnom metodom od zelenog silvanca te starih plešivičkih sorata rade i fini bijeli pjenušac TomBa. Vina vinarije Tomac & Bajda predstavljena na festivalu Rizling Raj(n)ski u Zagrebu.

Sauvignon, semillon, kraljevinu, graševinu, manzoni, tannat, pinot crni i syrah ima u vinogradima vinarija Bedekovich iz Bedenice pokraj Svetog Ivana Zeline. Ima i rizling pod tri etikete: Bedekovich Riesling Brisk Eko svježiji je, Prigora Riesling Brisk Eko zreliji, a Zeroplus Riesling Multivintage Eko jantarni, odnosno mješavina vina iz više berbi od dugo maceriranoga grožđa. Vinogradi su između 200 i 400 metara nadmorske visine, obrađuju se ekološki, a grožđe beru ručno. Ekološki rizlinzi vinarije Bedekovich predstavljeni na vinskom festivalu u hotelu Capital u Zagrebu.

I ove će dvije vinarije donijeti vina na drugi festival Rozling Raj(n)ski koji započinje 22. studenog u 18 sati u hotelu Capital u središtu Zagreba, u Jurišićevoj 22. Bit će rizlinga iz pet zemalja: Slovenije, Srbije, Makedonije, Njemačke i Hrvatske. Prošle je godine bilo izvrsno, ove će biti i bolje.

22.11.2025.

 

Prvi smo izbor informacija o vinima onima koji tek ulaze u vinski svijet, onima koji ga već smatraju svojim, onima koji u njemu istinski žive i onima koji ga stvaraju.