Gotovo 300 ljudi prošetalo je crikveničkom rivijerom od Jadranova do Selca na drugom Food & Wine Walku, druženju koje je u subotu, 27. rujna spojilo plavu ribu, kvarnerska vina i dobru glazbu s puno veselja. Kako šetnja ne bi bila naporna, na ruti dugoj 12 kilometara bilo je osam postaja za okrijepu, a svaka je nudila svoju hranu te vina različitih vinara. A kako bi se izbjegla gužva, podijeljeni su u pet grupa koje su kretale svakih pola sata.
Na startu u Grabrovi skupljala se snaga uz pjenušce od kvarnerskih sorata, a obližnja konoba Feral nudila je paštetu od tune te Žlahtinu i Sansigot Kuće vina Ivan Katunar. Vinska udruga Sveta Lucija, pak, krijepila je pršutom, i vinom, a u Dramlju je Domino šetače dočekao ribarskim ražnjićem i vinima Šipun. Bile su tamo dvije žlahtine, obična i ona pod etiketom Hlam 9 s istoimenog položaja, Sansigot te crno vino Hlam 9 od sansigota, cabernet sauvignona, merlota i petit verdota.
Restoran Burin, pak, pripremio je fritulu od skuše, blitve i slanog vinćola s rižom, pikantnom salsom i pomidorom te vina Pavlomir, a Le Moon Hotela Esplanade palentone sa srdelama, mozzarelom i rajčicom uz vina Gospoja. Crikvenički restoran Dida krijepio je izvanrednim orsottom od motra i limete s konfijem od tune i vinima Kapićc, a Konoba Ulika u Selcu kukuruznom zlevkom s inćunima i povrćem i vinima Katunar Estate Winery.
Na cilju su bila slatka iznenađenja Kavane Anka: nagrađeni sladoledi od jagode i lješnjaka s titulom najbolji u Hrvatskoj. Tamo su se mogla kušati i vina drugih kvarnerskih vinarija te zaplesati uz odličnu živu glazbu. Gotovo je svaki korak tako bio i zalogaj i(li) gutljaj užitka, doživljaj za pamćenje koji tjera na obećanje: vidimo se i sljedeće godine! 


Fotografije: Ivana Pranjić/Cork Croatia
29.09.2025.

