Buretić Bregi sa suhomesnatim delicijama, Toljanić s pršutom, OPG Trivić i sirana Runolist sa sirevima, Riba Dražin s ribljim specijalitetima, tradicionalni bakarski baškoti i bribirski prisnac, praline i čokolade Kavane Toš rapska torta Vilma slastica i najslađe trešnje OPG-a Oremović dobra su bili podloga pjenušcima članova udruženja Kvarner Wines te vinarijama Karleuša iz Istre i Vuglec Breg iz Zagorja na trećem Pjenušavom doručku 7. lipnja u vinogradu Vinske kuće Pavlomir u Novom Vinodolskom. 
Otvorili su ga direktorica Turističke zajednice Grada Novi Vinodolski Tena Peričić, vlasnik Vinske kuće Pavlomir Miroslav Palinkaš i autorica projekta Marija Vukelić, a za posebnu atrakciju na početku se pobrinuo enolog Vinske kuće Pavlomir Marinko Vladić otvorivši trolitarsku bocu pjenušca od graševine Palinkaš Geni. Dobrom raspoloženju gostiju pridonijeli su svakako prirodni hlad, jedinstveni ambijent vinograda i glazba Sunny Side jazz tria, a i kvarnerski škampi o kojima je govorila Marija Vukelić. 
Mladen Komadina, vlasnik konobe Pod Orajem iz Klenovice, ponudio je sirove škampe i pečene na roštilju s pjenušavom žlahtinom i maslinovim uljem Oio Vivo iz Istre. Uslijedio je i En Primeur Kvarner, tijekom kojeg su vinarije predstavile svoja nova mirna. Bila je to rijetka prilika da se iz prve ruke dožive vina koja tek dolazi na tržište.
Fotografije: Matej Paluh Photography
12.06.2025.

