Ledena berba na Radošu! Ekipa iločkih Vina Papak prvi puta bere zamrznutu graševinu

Nakon pet godina strpljenja, napokon smo dočekali uvjete za ledenu berbu. Grožđe smo brali na temperaturi od minus osam stupnjeva, uz snijeg dubok gotovo 30 centimetara, pohvalili su se iz Vina Papak. To im je treća ledena berba, a prvi su puta brali zamrznute grozdove graševine. Kakvo će vino biti, znat ćemo za dvije-tri godine.Ledena berba graševine vinarije Papak odvija se po snijegu i temperaturi od minus osam stupnjeva.

Fotografije: facebook.com/vinapapak 

14.01.2026.

Prvi smo izbor informacija o vinima onima koji tek ulaze u vinski svijet, onima koji ga već smatraju svojim, onima koji u njemu istinski žive i onima koji ga stvaraju.